ME EDU v šipkách BENIDORM souhrn

Z Ruzyně odlétáme s hodinovým zpožděním stráveným v letadle... 

Bydlíme ve 20. tém patře, okolo je betonová džungle hotelů a k moři je to asi 800 m daleko.  Benidorm je pobřežní město ve Španělsku v provincii Alicante ve Valencijském autonomním společenství, na břehu Středozemního moře asi 140 km od Valencie. Samotný Benidorm má přibližně 69 tisíc obyvatel. V Benidormu se nachází nejvyšší budova ve Španělsku (mimo CTBA v Madridu) - Intempo o výšce 200 metrů. Celkově se zde nachází 310 budov vyšších než 35 metrů.

Hala a herní prostory

12. 6. Jdeme na věc. Hned je tu ale první zádrhel. Jaksi nám nepřijeli vůbec žádní soupeři.  Vedení naší výpravy ( viz čl. 1 - umístěný o trochu níže) řeší vzniklou situaci. Jsem situací značně rozladěný a ztratil jsem veškerou chuť do hry. Navíc místo zavírání doublem to jury změnila na jednoduchý singl. Nutno dodat, že titul patří Arnoštovi právem, hrál lépe a více trénoval. Jak se říká není každý den posvícení...   Vkladali jsme hodně nadějí do čtyřhry, která se měla hrát další den. Bohužel ani tady se žádný soupeř neobjevil a tak soutěž úplně zrušili, ať si prý jdeme zahrát nějaký z turnajů se zdravými. A tak jsme to tedy hned další den zkusili. Tady se mi povedlo asi jednomu šipkaři znechutit na chvíli šipky, když jsem ho porazil ( viz. čl. 2 umístěný o trochu níže ).  Druhé utkání jsem suverenně prohrál, ale ve třetím moc nechybělo abych porazil dalšího zdravého.  Určitě to byla pro mne velmi dobrá zkušenost. 

Slavnostní zahájení   vice foto na odkaze:  ...open ceremony 12 6 2022

Slavnostní ceremoniál   vice foto na odkaze:  17_6_2022_ceremony

Atmosféra

Fotografie ze sportování z jednotlivých dnů jsou k dispozici na Rajčeti viz odkaz:    https://lukino-pce.rajce.idnes.cz/

Jak do bazénu ?

Tátovo foto z Benidormu, Altei, Calpe, Guadalestu a blízkého okolí  https://fotoodmiry.rajce.idnes.cz/

Z Valencie nás jen tak nechtěli pustit. Nejdříve nás pořádně prohlédli celníci i na drogy a pak nám posunuli odlet o dvě hodiny a pro jistotu změnili i nástupní bránu. Místo tubusem jsme nastupovali na ploše pěkně po schodech. Pro nás vozíčkáře přijelo speciální vozidlo s plošinou a nastupovali jsme druhým bočním vchodem letadla než ostatní cestující. Celkem zajímavé manévry. To samé nás čekalo i po příletu v Praze. 

No a to by tak bylo vše...